Nová zákaznícka karta FLOS

Už dlhšiu dobu sa zamýšľame nad tým, ako by sme sa mohli vhodne poďakovať všetkým našim priateľom a zákazníkom za dôveru pri výbere toho najkrajšieho daru aký môžete niekomu darovať - kvetov. Neprišli sme však na nič nové, len nás napadlo, že Vás za vašu vernosť odmeníme výhodnejšími cenami a to nie len v našich kvetinárstvach, ale aj v našom internetovom obchode kvetyakytice.sk.

Odkiaľ pochádza FLÓRA?

Kvety sa niekedy nazývajú aj flórou. Učia sa to už deti na základných školách. Málokto však vie to, odkiaľ slovo FLÓRA pôvodne pochádza. Flóra je jednou z najstarších rímskych bohýň, ktorej kult zaviedol Titus Tatius v prvých rokoch založenia Ríma. Aj napriek tomu, že v rímskej mytológii nepatrila medzi hlavné božstvá, stala sa symbolom pre príchod jari. Práve v období medzi 28. aprílom a 3. májom sa na jej počesť a pri príležitosti príchodu jari slávili tzv. festivaly kvetov, nazývané ako florálie.

Traja rastlinní rekordmani

...alebo 3 TOP zaujímavosti o kvetoch, o ktorých ste doteraz sotva počuli. Mnoho dnes známych a pre nás už dnes obyčajných kvetov oplýva veľmi zaujímavou históriou, alebo takou charakteristikou či vlastnosťou, ktorá mnohých ľudí prekvapí. Na našej webstránke nájdete takéto zaujímavosti, dnes ich ale ešte trochu rozšírime.

Vianočné kvety a rastliny

Počas roka má v našich domácnostiach domov mnoho okrasných kvetov či rastlín. Blížiace sa vianočné sviatky sú každý rok nielen výnimočným časom pokoja, ale aj príležitosťou svoj domov vyzdobiť a dekorovať predmetmi s vianočnou tematikou. Čaru Vianoc môžeme dopomôcť aj špecifickými vianočnými rastlinami.